icon

0545 616 71 64
info@interaktifkampus.com


İstanbul hosteslik kursu özellikle sivil havacılıkta kabin memuru olmak isteyenler için merak edilen bir konu haline gelmiş durumda. Yolcuların konforu ile ilgilenmek, anons yapmak, acil durumlarda yapılması gerekeni bilmek, stres yönetiminin en iyi şekilde olması, yiyecek içecek servisi yapmak gibi pek çok durum hosteslerin hakim olması gereken konular arasında yer alıyor.

Bazı kişilerin hostes olma ve bu alanda gelişme hayali bulunabilir. Bu konuda hosteslik hakkında bazı bilgiler verip hostes olmanın şartlarından bahsederek siz değerli okurlarımıza çeşitli bilgiler sunacağız.

Kabin memuru nedir?

Kabin memuru, sivil havacılıkta yolcuların güvenliğinden, ihtiyaçlarından ve konforundan sorumlu olan kişiler. Seyahatin en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayan bu kişiler, İstanbul hosteslik kursu alarak bu sürecin hızlı ve kaliteli bir şekilde gelişmesini sağlıyor. Alınan kurs, kabin memuru olmak isteyen her bir kişi için önemli bir detay. Çünkü kursta öğrenilen her şey, hostesler için büyük bir fayda sağlayabiliyor.

Kabin memurunun görevleri

Kabin memuru olan bir kişinin pek çok sorumluluğu yerine getirmesi gerekir. Bunlardan birisi uçuş öncesi kabinlerin düzenlenmesi ve temizliğini yapmak. Temiz kabinler, temiz bir yolculuk demek. Bundan dolayı hosteslerin uçağı en iyi ortama getirmesi gerekiyor.

Bir diğer sorumluluk türbülans olduğunda yolcuları rahatlatmaktır. Bundan dolayı hosteslerin stres yönetiminin en iyi şekilde olması gerekiyor. Panik atak olmaması ve bu duruma dayanıklı olması, yolcuların emniyetli bir şekilde kalmasını sağlar.

Bir hostesin yapması gereken bir diğer görev tüm yolculara karşı kibar olması. Empatisi gelişmiş bir kişi olması beklenen kabin memuru diğer yolculara karşı saygılı ve samimi bir iletişim kurmalı.

Kabin memurundan beklenen kriterler

İstanbul hosteslik kursu alacak olan bir kişinin pek çok kritere dikkat etmesi beklenir. Bu kriterler arasında düzgün bir diksiyona sahip olmak yer alıyor. Hostes olmak isteyen bir kişinin diksiyonu önemseniyor. Kişi ne kadar saygılı, ne kadar düzgün bir konuşmaya sahip olur ise işveren tarafından seçilme şansı da o kadar artıyor. Bunun yanı sıra sözlü iletişim becerisi, boy ve kilo dengesi, giyime özen gösterme gibi durumlar da önemseniyor.