icon

0545 616 71 64
info@interaktifkampus.com


Günümüzde pek çok meslek bulunuyor. Bunlardan birisi de kabin memuru olmakta. Hostes olmak isteyen pek çok kişi bunun için çeşitli eğitimler arıyor. Kabin memuru kursları bu konuda en doğru seçeneği kullanıcılar ile buluşturuyor.

Kabin memurluğundan kısaca bahsetmek gerekirse kabin memuru, sivil havacılıkta yolcuların konforunu ve güvenliğini sağlayan, onların ihtiyacını karşılayan kişiler. Hostesler, uçuş sırasında yolculara destek olarak onların panik yapmamasını ve rahatlamasını sağlar.

Kabin memurunun sorumlulukları

Kabin memurunun pek çok sorumluluğu bulunuyor. Bu sorumluluklardan birisi yolcuların refah içerisinde uçuş gerçekleştirmesi için onları rahatlatması ve onların konforunun üst seviyede olmasını sağlamaktır. Bu sayede yolcular panik yapmadan rahat bir şekilde istedikleri noktaya ulaşabilecek.

Kabin memurlarının bir diğer sorumluluğu yolculara gerekli ihtiyaçların dağıtılmasıdır. Bu ihtiyaçlar arasında yiyecek, battaniye, kitap gibi materyaller olabilir. Bu sayede yolcular sıkılmadan ve acıkmadan diğer noktaya varabilecek.

Kabin memuru kursları bu gibi detayları ve daha fazlasını uygulamalı olarak anlatarak hosteslerin en iyi şekilde hazırlanmasına olanak tanıyor. Hosteslerin dikkat etmesi gereken bir diğer durum uçak içerisinde tax free yani vergilerin olmadığı ürünlerin satışlarını gerçekleştirmek. Bu da yolcular için avantajlı bir durum sağlıyor.

Kabin memuru alım şartları

Kabin memuru alımı yapılırken bazı şartlar oldukça önemlidir. Bu şartlar arasında yaş sınırı yer alıyor. Kabin memuru olmak isteyen birinin en az 18 yaşında olması gerekiyor. Bir diğer şart sağlık yönünden kişinin uygunluğudur. Boy, kilo, psikolojik durum ve diğer sağlık koşulları kişinin hosteslik yapmasına elverişli ise kişi kabin memuru olabiliyor.

Gerekli eğitimlerin alınması ve İngilizce bilmek yer alan bir diğer şartlar arasında. Kabin memurluğunda İngilizce bilmenin önemi yabancı biriyle rahatlıkla sohbet etmeyi mümkün kılan bir durum.

Kabin memurunda aranan nitelikler

Kabin memuru kursları ile birlikte bu kursu başarıyla tamamlayan birinin bazı nitelikleri olmalıdır. Bunların en başında diksiyon ve iletişim becerisinin güçlü olması yer alıyor. Bir kişinin iletişim becerisi ne kadar iyi ve etkili olur ise o kişinin kabin memuru olma ihtimali artıyor.